Podanie o pracę w szpitalu powinno jak najlepiej odzwierciedlać wiedzę osoby je składającej, prezentować jej kompetencje i dotychczasowe osiągnięcia, a także pokazać, że posiada ona doświadczenie zawodowe wymagane na danym stanowisku. Jak napisać CV pielęgniarki tak, aby wyróżnić się w oczach osoby rekrutującej? Co powinno zawierać podanie o pracę dla pielęgniarki? Najważniejsze sekcje to doświadczenie zawodowe oraz wykształcenie, ale jak się okazuje — to nie jedyne, na co patrzy przyszły pracodawca.
Co charakteryzuje pracę dla pielęgniarki? Osoba, która pracuje na tym stanowisku w przychodni, szpitalu, ambulatorium lub domu pacjenta, ukończyła studia pielęgniarskie i najczęściej współpracuje z lekarzami, działając pod ich kierunkiem. Jej zadaniem jest profesjonalne dbanie o pacjentów w ramach państwowej i prywatnej opieki zdrowotnej.
CV dla profesjonalistówChcesz zrobić jak najlepsze wrażenie i profesjonalnie zaprezentować swoje kwalifikacje w CV? Ten wzór CV spełnia Twoje oczekiwania i z pewnością zrobi wrażenie na rekruterach w szpitalu czy prywatnej przychodni.
Skorzystaj z prostego kreatora CV i stwórz wyjątkowe CV pielęgniarki.
Czym zajmuje się pielęgniarz? Praca ta wiąże się z następującymi obowiązkami:
Aplikując do pracy jako pielęgniarka lub pielęgniarz, należy przygotować estetyczne i przejrzyste CV. Curriculum Vitae powinno stanowić zwięzły opis zdobytego doświadczenia zawodowego, posiadanego wykształcenia oraz przebytych kursów i szkoleń, istotnych pod kątem przyszłej pracy. Skoro zależy nam na zdobyciu tej pracy, wówczas podanie o pracę pielęgniarki w szpitalu należy napisać bardzo starannie, co pozwoli wyróżnić się na tle innych kandydatów. Aby dokument zwracał na siebie uwagę, warto w nim zawrzeć pogrubienia najważniejszych informacji.
Na samym początku podania o pracę dla pielęgniarki powinny się znaleźć dane osobowe, najczęściej umieszczane po lewej stronie dokumentu. Dalszą treść warto podzielić na czytelne nagłówki, poświęcone kolejno: posiadanemu doświadczeniu zawodowemu, wykształceniu, ukończonym kursom i szkoleniom oraz umiejętnościom. Na końcu należy dołączyć klauzulę RODO o przetwarzaniu danych dla celów rekrutacyjnych.
Co jest najważniejsze w CV dla pielęgniarki? Kluczowa sekcja to: Doświadczenie zawodowe. Należy tam wymienić wszystkie dotychczas piastowane stanowiska związane z opieką nad pacjentem, zaczynając od ostatniej podejmowanej pracy. W tym bloku warto, poza nazwą pracodawcy, adresami miejsc i okresem zatrudnienia, wspomnieć także o pełnionych obowiązkach. Najlepiej je przedstawić w formie wypunktowanej, wtedy podanie o pracę jako pielęgniarka w szpitalu będzie bardziej czytelne.
Jak opisać doświadczenie w CV pielęgniarki, aby wyróżnić się na tle innych kandydatek? Oto przykład:
Pielęgniarka / Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu / 10.2018-11.2021
Główne obowiązki:
A oto przykład CV pielęgniarki po studiach, która już pracowała w szpitalu specjalistycznym i asystowała przy operacjach:
Pielęgniarka operacyjna / Oddział Ginekologii Szpital Miejski w Ełku / 01.2017 - 12.2021
Główne obowiązki:
Sekcja Wykształcenie wygląda tak samo w każdym CV pielęgniarki po licencjacie lub magisterce. Co zrobić, aby wyróżnić się spośród tak wielu kandydatów? Warto wymienić placówki edukacyjne w kolejności odwrotnej do chronologicznej (zaczynając od ostatnio ukończonych studiów) oraz dokładnie opisać, jaki tytuł oraz specjalizację uzyskano.
Jak skonstruować historię wykształcenia w podaniu o pracę pielęgniarki? Wzór znajduje się poniżej:
2018 – 2020 Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu
Szkolenie specjalizacyjne
Uzyskana specjalizacja: anestezjologiczna i intensywnej opieki
2016 – 2018 Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
Kierunek: Pielęgniarstwo
Uzyskany tytuł: magister
2013 – 2016 Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
Kierunek: Pielęgniarstwo
Uzyskany tytuł: licencjat
W sytuacji, gdy kandydat ma na koncie jakieś szczególne osiągnięcia lub sukcesy, warto zamieścić je w CV. Pielęgniarka bez doświadczenia może zyskać przewagę nad innymi kandydatami, jeśli w toku studiów wyróżniła się pracą na rzecz społeczeństwa w samorządzie uczelnianym lub też czynnie uczestniczyła w konferencjach naukowych. Na uwagę zasługuje także fakt ukończenia różnych kursów związanych z przyszłym zawodem, np. dotyczących komunikacji z pacjentem, resuscytacji krążeniowo-oddechowej czy też interpretacji zapisu elektrokardiograficznego.
Jak uzupełnić sekcję z certyfikatami i wyróżnieniami w CV pielęgniarki? Wzór znajduje się poniżej:
Dodatkowe osiągnięcia:
W ramach podnoszenia swoich kwalifikacji ukończyłam następujące kursy dokształcające:
Jak wygląda przykładowe CV pielęgniarki? Co jeszcze należy zawrzeć w życiorysie? Poza doświadczeniem w zawodzie i wykształceniem istotne są także pewne umiejętności miękkie niezbędne na tym stanowisku. Pielęgniarka powinna być cierpliwa i wyrozumiała, musi także wykazywać umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi. W pracy pielęgniarki bardzo ważne są również: chęć nieustannego kształcenia się w wybranej dziedzinie, empatia wobec pacjentów, wysoka kultura osobista oraz umiejętność pracy zespołowej, zarówno w stresujących sytuacjach, jak i w monotonnych warunkach.
W CV pielęgniarki powinna także znaleźć się sekcja z zainteresowaniami. Nie powinna ona jednak zająć zbyt wiele miejsca. Za pomocą tego bloku można zaciekawić pracodawcę i dzięki temu wyróżnić się spośród setek innych kandydatów. Pasje realizowane po godzinach nawiązujące do dziedzin związanych ze zdrowiem oraz wskazujące na wysoki poziom empatii to duży atut!
Zainteresowania:
Czego jeszcze nie może zabraknąć w podaniu o pracę? Pielęgniarka powinna zamieścić w CV także sekcję O mnie, czyli swego rodzaju podsumowanie zawodowe. W tej części należy opisać swoje doświadczenie oraz najważniejsze umiejętności, a także opowiedzieć o największych sukcesach. Mile widziane jest także, aby wspomnieć o swoich oczekiwaniach związanych z nową pracą.
Jak napisać podsumowanie zawodowe w CV pielęgniarki? Wzór znajduje się poniżej:
Uzyskałam tytuł magistra pielęgniarstwa na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od ponad 2 lat pracuję jako pielęgniarka w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie, a także działam jako wolontariuszka w Warszawskim Hospicjum Społecznym. Jestem empatyczna, komunikatywna i w pełni oddana swojej pracy – moim celem jest zapewnienie pacjentowi najlepszej opieki zgodnie z obowiązującymi standardami.
Niezależnie od tego, czy kandydatka jest doświadczoną dyplomowaną pielęgniarką, czy też dopiero co zdobyła wykształcenie, zdarza się, że pracodawca wymaga nie tylko CV, ale także podania o pracę w szpitalu w formie listu motywacyjnego pielęgniarki. Jak napisać taki dokument? Warto sporządzić go zgodnie z następującą strukturą:
Jak powinno wyglądać CV pielęgniarki, która dopiero co ukończyła studia i nie posiada jeszcze żadnego doświadczenia w zawodzie? W dokumentach rekrutacyjnych warto wspomnieć o wszystkich odbytych praktykach i stażach związanych z opieką zdrowotną. Mile widziane są także różne osiągnięcia związane z okresem studiów (np. udział w konferencjach naukowych i wyjazdach szkoleniowych organizowanych przez uczelnię).
Szukasz najlepszego wzoru CV dla pielęgniarki skorzystaj z pomocy CVhero.com. Oferujemy wygodny kreator CV online, za pomocą którego można stworzyć idealne dokumenty rekrutacyjne na każde stanowisko. Korzystając z naszych przykładowych CV pielęgniarki, można znacznie zwiększyć swoje szanse u potencjalnych pracodawców! Wybierz opcję Premium CVhero i pobierz swoje CV bez znaku wodnego w dowolnym szablonie CV.
Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, to zainteresują Cię również te artykuły: